Tere-tere!

Tere tulemast! See on esimene postitus, mis peaks otsingumootoreid ligi tõmbama. Sellel lehel on juttu järgmistest asjadest:

MIDA PAKUME

Majandist saad terve maja ühest kohast, alates planeerimisest ja sisekujundusest kuni viimistlusdetailideni välja.

Joonised – täisjoonised kogu majast, keldrist kuni katuseni. Lisaks 3D joonised mis on Sulle abiks sisekujunduse kavandamisel.

Palkosa – vali ümar- või servatud palk ja meelepärane nurgaühendus ning meie tootmishoones pannakse kokku maja palkosa. Kui viimane tapp laitmatult sobib, võetakse maja jälle lahti ja toimetatakse Sinu õuele.

Muud materjalid – meie käest saad kogu vajaliku materjali: puitmaterjali, uksed, aknad, trepid jne kuni kinnitusvahenditeni välja.

Püstitus – kui maja palkosa ja muud materjalid on jõudnud ehitusplatsile, tuleb püstitusmeeskond. Nemad panevad kokku palkosa ja teevad muud kokkulepitud tööd. Kogenud meistrite käeall valmiv maja on ehitatud nii, et õige kasutuse korral peab ta vastu sajandeid.

Detailid – treitud postid, trepid, mis on tehtud just Sinu majale, rõdupiirded mida kellelgi teisel ei ole – need on asjad, mis teevad maja unikaalseks. Kõik on võimalik, ühte või teist moodi.

Võtke meiega ühendust ja rääkige oma soovidest. Koostöös meie spetsialistidega saame teie ideed ellu tuua. Kui kõik on juba algusest peale plaanitud korrektselt, siis on ka lõpptulemus korrektne ning tööd saavad õigeaegselt tehtud.

TAPID JA SÕLMED

ETTEVÕTTEST

Majand OÜ asutati 2003 a eesmärgiga anda tööd iseendale ning teistele. Tehes ise ja kasutades oma partnerite abi, pakume erinevaid lahendusi ja teenuseid, mis aitavad elul edasi minna. Tänaseks töötab meil tootmises 16 inimest, lisaks sellele veel püstitusmeeskonnad.

Oma tootmishallis saame valmistada maju mille põhjapindala ületab 1000 m². Olenevalt majade suurusest saame teha kuni kolm tavamõõtmetega maja korraga, mis tagab võimalikult lühikese tarneaja.

Kontrollides kogu tootmistsüklit, alates palgi lõikamisest metsas kuni maja lõppviimistluseni, on meil võimalus pakkuda parimat kvaliteeti.

Alates 2010. aastast on Majand OÜ Eesti Puitmajaliidu liige

ÕPPETALU

Esmärgiks on rajada koolitus-õppekeskus kus on võimalik saada informatsiooni, mida maal teha ja kuidas oma eluga edasi minna. Põhilisteks tegevussuundadeks ja pakutavateks teenusteks on:

– Individuaalõpe (töö ja puhkus uues kuues). Personaalne lähenemine igale juhtumile, parimad lektorid, esinejad vastavalt konkreetsele soovile.

– Puhke- ja tervisekeskus. Personaalne lähenemine, tervislik toitumine, tegevuspuhkus.

– Näidistootmine (astelpaju-, marja- ja kalakasvatus). Pilootprojektide läbiviimine erinevate tegevuste võimalikkusest ja tasuvusest.

– Nõuandekeskus. Läbiviidud pilootprojektide tasuvusest ja riskidest reaalselt kogetud ja kogutud info jagamine.

ÜHE (ELU)MAJA TAASTAMINE

Esmaseks ülesandeks talu taastamisel oli hoonete päästmine. Kuigi pealtnäha suhteliselt heas korras, pakkusid nad tööde edenedes üha uusi üllatusi nii heas kui halvas.

REHIELAMU

Rehielamu esmamärkimine pärineb 19. sajandi keskpaigast, mil see oli Päidla mõisa renditalu. 20. sajandi algupoolel erastati talu esimest korda. Talukompleksi keskuse moodustab peahoone, mille katuse alla mahtusid tall, rehealune, rehetuba koos säilinud reheahjuga, kuivati ning kambrid. Hoone on rohkem kui 150 aasta jooksul mitmeid kordi ümber ehitatud. Kõige hiljem on muudetud kambrite osa, ilmselt on see pärast tulekahju üles ehitatud. Renoveerimist sai alustatud uue laastukatuse panemisest 2003. aasta sügisel. Ehitustööd jätkuvad – nüüdseks on veel vahetatud seinapalke, parandatud aampalke, parandatud ahi, lisaks hulgaliselt koristus- ja lammutustöid.

 

SUITSUSAUN

Saun oli hoonetest kõige paremini säilinud. Oma aja kohta on omapärane üsna avar eesruum. 2004. aasta suvel sai ehitatud uus ahi ja pandud uus laastukatus. Sauna juurde rajati tiik.

 

KÕRVALHOONED

Kõrvalhoonetest on säilinud laut-kuur ja küün-ait koos selle all asuva avara juurviljakeldriga. Hävinenud on laut, selle otsas paiknenud sepikoda ning ait. Ait on plaanis endisele kohale uuesti ehitada, kuid seekord elamuna.

 

MAAKASUTUS

Talumaade kasutuselevõtuks tuli söötis maad uuesti kasutuskõlbulikeks muuta. Kõigepealt sai maha võetud hulganisti võsa. Kunagistest põllumaadest on tänaseks saanud niidetud heinamaad.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga